Korduma kippuvad küsimused

KKK

Kas mul on hallux valgus?

Hallux valguse sümptomiteks on valud, eriti jalatsite kandmisel, mis tekivad esimese pöialuu otsas survet. Tüüpiline on bursiitide (kühmude) esinemine esimese pöialuu otsas, kusjuures kühmud punetavad ja on kergelt paistes, tihti esineb ka sünoviaalne (liigese) võie.

Miks ma pean seda kandma?

Valgus Pro fiksaator leevendab Hallux Valguse põhjustatud vaegusi ja hoiab suure varba õiges asendis.
Varbasirutaja on valatud meditsiinilisest silikoonist sellisesse vormi, et see pannakse suurele ja järgnevale varbale hoides neid meditsiiniliselt õiges asendis, suure varba välisküljel asuv padjake pehmendab suure varba väljapaindest tingitud vaegusi ja bursiiti. Originaalne ja ergonoomiline disain välistab antud ortopeedilise abivahendi valesti kasutamise või sobimatu paigalduse. Kasutatav hüpoallergeenne silikoon välistab allergia ja nahaärrituse, materjal ei deformeeru ega rebene.
Varbasirutaja toimib kui kaitse ja pinge-löögi leevendaja, vähendab varbakühmu hõõrdumist vastu jalanõusid.
Fiksaator on ergonoomiliselt disainitud sobides inimese anatoomiliselt õige jalakuju fikseerimiseks. Oma konstruktsioonilt hoiab antud varbasirutaja õiges asendis nii suure kui järgneva varba olles kasutatav nii kergete Hallux valguse vormide puhul kui ka pealeoperatsioonilise profülaktika ajal. Juhul kui suure varba muhk on väga suur ja suure varba väljapaindumine suur on vajalik rakendada kirurgilist vahelesegamist.

Mis materjalist see tehtud on?

Fiksaatorid on valmistatud elastsest hüpoallergeensest geelmaterjalist – 100% meditsiiniline silikoon.

Kuidas seda kasutada?

Varbasirutaja kasutamine on lihtne seda saab lihtsalt panna varvastele ja võtta see ööseks maha. Veenduge, et jalg on puhas ning asetage varbasirutaja suurele ja järgnevale varbale pehmenduspadjaga suure varba välisküljele.
Varbasirutaja stabiliseerib suure varba jala liikumisel – käimisel, jooksmisel, ei luba varba liikumist valesse asendisse. Täpsem informatsioon fiksaatori kohta on Kasutusjuhendis.

Kus ma saan seda osta?

Osta saab spetsialiseeritud kauplustes üle Eesti. Kaupluste nimekiri on kättesaadav siit.

Kas see aitab?

Varbasirutaja saab leevendada valu ja ebamugavust vähendades suurele varbale mõjuvat pinget korrigeerides selle asendit. Meditsiiniliselt ei saa suure varba väljapaindumist välistada ning ravida, võimalik on ainult kirurgiline korrektuur. Seepärast varba asendi korrektuur on väga tõhus abivahend eriti kui seda tehakse vaeguse tekkimise algfaasis. Täpset vastust võib anda Teie ortopeed või kvalifitseeritud arst.

Peale 4 kuud kasutamist fiksaator muudab värvi, kas see on normaalne?

Kui toode pikaajalisel kandmisel veidi värvi muudab, ei tasu ehmuda – see on vaid meditsiinilise silikooni loomulik omadus.

Mul on 38-39 jala suurus, kas see sobib mulle?

Jah, fiksaator sobib täiskasvanud inimeste jalgadele ja suurus on universaalne nii naistele kui ka meestele.

Kas pakendis on 2 tk mõlemale jalale?

Jah, komplektis on 2 tk nii vasakule kui ka paremale jalale.